Новини сайту

Мазарчук А.Ю.
Відновлення Модульного середовища
de Мазарчук А. Ю. - понеділок, 2 de квітень de 2018, 12:07
 

В п'ятницю 23 березня після чисельних стрибків напруги та вимкнення електрики тимчасово вийшов з ладу сервер Модульного середовища. Перевірка виявила великі пошкодження файлової системи сервера, в результаті яких частка файлів як даних, так і резервних копій, на жаль, була втрачена. Негативну роль зіграло те, що кількість даних зараз дуже велика (біля 140 Гб і подвоюється приблизно кожні 2 роки), а також вранці 23 березня багато користувачів намагалися працювати вже на пошкодженому сервері.

Базу даних вдалося відновити повністю, але частку файлів даних було втрачено. Це означає, що структура всіх курсів зберіглася повністю, також відновилися всі тести, повідомлення, та ті дані, які вводилися текстом, а не файлами. Файлові дані більшості старих курсів також повністю відновлені. Зникли тільки файлові ресурси окремих курсів, які створювались впродовж останнього року. Тобто, якщо наприклад, якась тема лекцій створювалась як файловий ресурс з html чи pdf-файлом, і цей файл не відновився, то студенти при клацанні по такій темі лекцій отримають порожню сторінку.

В зв'язку з цим велике прохання до викладачів. Перевірте, будь ласка, чи всі ваши курси нормально відображують всі ресурси (лекції, описи лабораторних та практичних робіт, завдання тощо). Якщо ні, то треба перезавантажити файли для цих ресурсів з власних архівів. При редагуванні ресурсу система показуватиме, що файл ніби то є, але це тільки завдяки тому, що посилання на файли записуються у базу даних. Тому вам треба у вікні файлів видалити старі файли (це просто посилання на неіснуючі файли) і завантажити новий файл зі свого комп'ютера. Не забути натиснути кнопку "Зберегти...".

Для запобігання повторенню подібних пошкоджень зараз організовано тимчасове щоденне подвійне резервування всіх файлових даних і бази даних (внутрішнє і зовнішнє). Також поставлене питання про придбання додаткового резервного сервера Модульного середовища, якій міг би бути в постіному гарячому резерві і при виникненні серьйозних пошкоджень основного сервера ми могли би просто перемкнути мережу на резервний сервер. Сподіваємось, що це сприятиме надійності роботи і запобігатиме порушенню навчального процесу.

(Відредаговано Адміністратор МСН - початкове подання неділя 1 квітень 2018 1:30 )

Мазарчук А.Ю.
Нова структура розміщення курсів на кафедрах
de Мазарчук А. Ю. - неділя, 1 de квітень de 2018, 12:14
 

Велике прохання до завідувачів кафедр та викладачів!
Особливо до уваги менеджерів кафедр!

Обов'язково прочитайте це повідомлення, а також повідомте, будь ласка, інших своїх колег.

Оскільки ідея сертифікації курсів у Модульному середовищі не отримала подальшого розвитку, методрада університету прийняла рішення, за яким після створення курсу викладачем кафедра самостійно приймає рішення (обов'язково відмічається у відповідному протоколі) про відповідність структури та змісту курсу тим вимогам, які ми розробляли для проведення сертифікації. Після цього курс переміщається (відповідальним менеджером кафедри) до категорії навчальних курсів і може використовуватися в навчальному процесі.

Для дотримання цих вимог, а також для зручності використання курсів студентами і викладачами, структуру курсів всередені кафедр перероблено наступним чином. Навчальні курси, що затведжені кафедрою для навчального процесу (раніше були в категоріі "Курси до сертифікації")), переміщені в корінь кафедри. Додатково створені 2 підкатегорії: "Курси в процесі розробки" та "До видалення". Викладачі матимуть права на створення нових курсів тільки в підкатегорії "Курси в процесі розробки". Після відповідного рішення кафедри менеджер кафедри переміщає курси з цієї підкатегорії в корінь кафедри. Підкатегорія "До видалення" - допоміжна. Кожен викладач особисто приймає рішення і переміщає до цієї підкатегорії всі власні непотрібні курси. Менеджер кафедри періодично видалятиме всі курси з підкатегорії "До видалення". Це запобігатиме випадкових помилок.

В процесі реструктуризації курсів, всі курси, які знаходилися в корені кафедри, переміщені до підкатегорії "Курси в процесі розробки". Всі курси з підкатегорії "Курси до сертифікації" переміщені в корінь кафедри для користування в навчальному процесі. Додаткові переміщення робитимуть менеджери кафедр у відповідності до рішення своєї кафедри. Старі підкатегорії "Курси до сертифікації" та "Сертифіковані курси" ліквідовані.

Додаткова інструкція з виконання основних операцій менеджерами кафедр розміщена в Модульному середовищі в блоці "Головне меню" (на головній сторінці ліворуч): Для менеджерів кафедр - інструкція з основних операцій.

Прохання до менеджерів кафедр. Призначте, будь ласка, роль "Створювач курсів" на підкатегорію "Курси в процесі розробки" для всіх діючих викладачів вашої кафедри (див. згадану вище інструкцію). Інакше викладачі не зможуть створювати нові курси. Також призначте цю ж роль на підкатегорію "До видалення" (для тих самих ...

Ver el resto del tema
(360 palabras)
Мазарчук А.Ю.
Сертифікати для серверів Модульного середовища та Електронного університету оновлено!
de Мазарчук А. Ю. - вівторок, 6 de березень de 2018, 10:33
 

Сертифікати для роботи з протоколом https на серверах Модульного середовища та Електронного університету оновлено.
Зараз ви можете користуватися не тільки браузером Mozilla Firefox, але й іншими, в тому числі й Google Chrome.

Мазарчук А.Ю.
Проблема з відкриттям сторінок Модульного середовища та Електронного університету
de Мазарчук А. Ю. - середа, 20 de вересень de 2017, 14:06
 

Шановні користувачі!

Системи Модульного середовища та Електронного університету працюють тільки з протоколом https (шифрований потік даних між вашим браузером і сервером системи). Для цього на кожному сервері встановлюється спеціальний SSL-сертифікат. У свій час ми придбали безкоштовний сертифікат і він добре працював до кінця серпня цього року. Після оновлення браузера Google Chrome в кінці серпня наш сертифікат став сприйматися як недовірений (видає помилку "З'єднання не конфіденційне"). Деякі версії браузерів видають помилку і дозволяють додатково підтвердити користування нашими сайтами, але деякі версії не дають навіть і такої можливості.

Зараз ініційована процедура придбання нового довіреного сертифікату для нашого університету, яка буде запущена 2 жовтня. Сподіваємось, що процедура оформлення документів та придбання сертифікату не займе багато часу.

Тимчасово можемо запропонувати тільки використання браузера Mozilla Firefox, який сприймає наш старий сертифікат як довірений, або якщо ваш браузер на сторінці з помилкою має внизу посилання ("Додатково", "Розширені" і т. ін.), можете через це посилання підтверджувати намір користування нашими сайтами (якщо є така можливість).

Сподіваємось на ваше розуміння даної проблеми.

Мазарчук А.Ю.
Мобільний додаток для роботи з Модульним середовищем
de Мазарчук А. Ю. - середа, 22 de червень de 2016, 17:10
 

Є мобільні додатки для операційних систем Android та iOS, за допомогою яких можна працювати з Модульним середовищем зі свого мобільного пристрою (смартфону чи планшету). Для встановлення додатку треба увійти з мобільного пристрою в Google Play (Android) або в AppStore (Apple iOS), в рядку пошуку ввести Moodle Mobile та знайти і встановити відповідний додаток. Після запуску додатку в якості адреси сайту слід ввести:  https://msn.khnu.km.ua  Далі введіть свій логін і пароль. Додаток дозволяє працювати тим користувачам, які мають ролі викладача або студента та зареєстровані на відповідних курсах. В цьому плані мобільний додаток надає дещо обмежені можливості у порівнянні з роботою на сайти через браузер на персональному комп'ютері. Якщо ви маєте планшет з великим екраном, ви можете повноцінно працювати з Модульним середовищем через звичайний браузер (системний або Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox і т.ін.).

Мазарчук А.Ю.
Обговорення проекту стратегії ХНУ на 2016-2020 р.р.
de Мазарчук А. Ю. - четвер, 3 de березень de 2016, 11:55
 

Увага всім викладачам!

У розділі "Відділ забезпечення якості вищої освіти -> Документи для обговорення" вам пропонується для обговорення документ "Проект стратегії розвитку Хмельницького національного університету на 2016-2020 р.р." Просимо вас надсилати зауваження і пропозиції щодо удосконалення документу на електронну адресу quality@khnu.km.ua

Реєстрація і входження до курсу "Документи для обговорення" - без кодового слова для усіх авторизованих користувачів. Посилання на цей курс для зручності також присутнє у Головному меню МСН (на головній сторінці ліворуч).
Файл

Мазарчук А.Ю.
Новий методичний збірник 2015 р.
de Мазарчук А. Ю. - четвер, 3 de березень de 2016, 11:54
 

У розділі "Матеріали для розробників курсів -> Методичні матеріали, документи" (запис на курс без кодового слова) викладений новий збірник 2015 р. "Система внутрішнього забезпечення якості освітньої діяльності у Хмельницькому національному університеті". Завантажити файл збірника Ви зможете після авторизованого входу в Модульне середовище за Вашим логіном та паролем. Посилання безпосередньо на завантаження цього документу є також у Головному меню (на головній сторінці МСН ліворуч).

Мазарчук А.Ю.
Перенесення курсів
de Мазарчук А. Ю. - понеділок, 21 de вересень de 2015, 23:29
 

Шановні студенти та викладачі!

До завершального етапу сертифікації електронних навчальних курсів у Модульному середовищі для навчання усі курси, що знаходилися у підкатегоріях "Сертифіковані курси" кожної кафедри, тимчасово перенесені до підкатегорій "Курси до сертифікації" тих самих кафедр. Коли курси пройдуть експертизу незалежних експертів і отримають відповідний сертифікат, вони будуть перенесені до підкатегорій "Сертифіковані курси".

Мазарчук А.Ю.
Оновлення серверів МСН та Електронного університету
de Мазарчук А. Ю. - четвер, 7 de травень de 2015, 00:53
 

Оновлення серверів Модульного середовища та Електронного університету завершено. Усі посилання на домен tup.km.ua в базі даних МСН замінені на khnu.km.ua. Тому усі посилання на малюнки та формули у тестах та інших ресурсах повинні працювати правильно. Прохання до викладачів заздалегідь перевірити працездатність своїх матеріалів, особливо тестів. У випадках проблем звертайтесь до адміністратра системи.

Мазарчук А.Ю.
Відповіді студентів у форумах можуть бути недоступними!!!
de Мазарчук А. Ю. - вівторок, 10 de лютий de 2015, 23:59
 

Зверніть увагу, якщо параметр роботи з групами створеного форуму встановлений у значення "Окремі групи", а у властивостях теми обговорення цього форуму параметр "Групи" має значення "Усі учасники", студенти не зможуть надсилати відповіді на створені вами теми форуму (буде відсутнє посилання "Відповісти"). Щоб надати студентам можливість відповідати, змініть цей параметр форуму: переведіть головну сторінку курсу у режим "Редагувати". Потім навпроти форму виберіть "Редагувати - Редагувати параметри - секція Загальні параметри модуля - Режим роботи з групами". Якщо вибрано "Окремі групи", змініть на "Немає груп" або "Доступні групи" (різницю дивіться у підказці по знаку питання) і збережіть налаштування. Параметр роботи з групами у форумі за замовченням визначається аналогічним параметром налаштувань курсу. Якщо ж потрібно, щоб тему обговорення бачили лише студенти конкретної групи, тоді режим роботи з групами форуму встановіть у значення "Окремі групи", а при створенні теми обговорення всередені цього форуму (або при її редагуванні) для значення параметру "Групи" виберіть потрібну групу зі списку.