ІНСТРУКЦІЯ З ОСНОВНИХ ОПЕРАЦІЙ
(для менеджерів кафедр)

Призначення ролі "Створювач курсів" для підкатегорії

Використовується тільки для підкатегорій "Курси в процесі створення" та "До видалення" для того, щоб користувач (викладач) зміг створити новий курс або перемістити свій курс в підкатегорію "До видалення".

НЕ ВСТАНОВЛЮЙТЕ цю роль на категорію самої кафедри!!! Тому що ця роль розповсюджується на всі підкатегорії головної категорії і викладачі зможуть створювати та переміщувати свої курси в (з) будь-які підкатегорії в межах кафедри без контролю з боку менеджера кафедри.

Розглянемо на прикладі підкатегорії "Курси в процесі розробки" (аналогічно можна зробити і для підкатегорії "До видалення").

Увійдіть всередину своєї кафедри і потім всередину підкатегорії "Курси в процесі розробки" - ви побачите перелік курсів цієї категорії.

На сторінці ліворуч в блоці "Керування" клацніть по пункту "Призначити ролі" - ви побачите список ролей для призначення (поки що тільки одну).

У стовпці "Роль" клацніть по назві ролі "Створювач курсів" - ви побачите два списка: "Існуючі користувачі" - це ті, хто вже має таку роль, та "Потенційні користувачі" - це ті, кому можна надати цю роль (зазвичай в цьому списку ніхто не показується, а користувач вибірається через пошук).

В полі "Знайти" під правим списком почніть вводити призвище потрібного вам викладача - в списку з'являться відповідні користувачі. Клацніть по прізвищу знайденого користувача і натисніть на кнопку "Додати" (між двома списками) - користувач з'явиться у лівому списку. Все. Щоб позбавити користувача наданої ролі, слід навпаки, в лівому списку клацнути по прізвищу користувача і натиснути кнопку "Видалити" (між двома списками).

Якщо треба призначити цю роль для кількох викладачів, то після додавання першого викладача просто міняйте прізвище в полі "Знайти" (під правим списком) і побачивши потрібного викладача, клацайте по ньому і знову натискайте кнопку "Додати".

Можливі проблеми:

Якщо в списку з'являється кілька користувачів з однаковим прізвищем та ім'ям (часто там дуже багато студентів), то, на жаль, немає простого способу визначити, хто з них саме ваш викладач. Є декілька непрямих ознак, які вказують, що ця людина - викладач, а не студент:
1) в дужках після прізвища вказується емейл користувача; дуже часто перед символом @ вказується код користувача; у викладачів він зазвичай в діапазоні приблизно від 15000 до 22000, у студентів - більше за 50000;
2) якщо перед символом @ в емейлі вказаний не код, а деяка назва (ім'я), то дуже часто це - викладач;
3) якщо молодий викладач - колишній студент, то попередні 2 пункти не спрацюють - спробуйте дізнатись у самого викладача, як виглядає його емейл в його власному профілі (клік по прізвищу викладача в правому верхньому куті сторінки -> Налаштування -> Редагувати інформацію: Електронна пошта);
4) якщо викладач недоступний і попередню інформацію отримати неможливо, то можна скористатися одним з двох способів: 1) якщо ви знаєте хоча б один курс, де потрібний вам користувач вже присутній як викладач чи студент, то можна увійти в цей курс, в блоці "Керування" (ліворуч на сторінці курсу) клацнути пункт "Користувачі" і потім підпункт "Зараховані користувачі", в полі "Знайти" ввести прізвище цього користувача і натиснути кнопку "Фільтр", побачивши знайденого користувача, просто подивитися, як виглядає його емейл для Модульного середовища, і скористатися ним для точної ідентифікації користувача при призначенні ролі;

2) ви не знаєте жодного курсу, де є такий користувач; тоді або створіть тимчасовий порожній курс, або увійдіть в існуючий курс з невеликою кількістю користувачів; перейдіть на додавання користувача до курсу (див. нижче "Призначення ролі "Викладач" для окремого курсу") і додайте будь-яку роль цьому користувачу; у списку зарахованих користувачів клацніть по фото користувача - ви побачите додаткові дані про користувача;

під фото і заголовком профілю ви побачите додатковий опис, який система вносить автоматично при реєстрації користувача в Модульному середовищі; для викладача - це назва кафедри і посада, для студента - спеціальність і група; це домоможе вам зрозуміти, чи це той користувач, який вам потрібен; після ідентифікації користувача його, звичайно ж, треба видалити з цього тимчасового курсу (див. нижче "Призначення ролі "Викладач" для окремого курсу" або "Як позбавити користувача можливості користуватись курсом?").

Призначення ролі "Викладач" для окремого курсу

Ця роль дозволяє користувачу робити будь-які зміни всередині курсу (крім видалення курсу з Модульного середовища - це компетенція менеджера кафедри). Коли викладач створює новий курс, йому автоматично надається роль "Викладач" у цьому курсі. Викладач автоматично втрачає свою роль (і взагалі можливість потрапити до курсу), якщо він більше року жодного разу не входив до свого курсу. Призначення нових викладачів та відрахування старих (див. нижче) може проходити перед початком нового навчального року та після перерозподілу дисциплін.

Увійдіть всередину потрібного курсу. Ліворуч в блоці "Керування" клацніть по пункту "Користувачі" і далі по підпункту "Зараховані користувачі".

В поле "Знайти" введіть прізвище користувача, якому ви хочете надати роль Викладача, і натисніть кнопку "Фільтр".

Далі можуть бути 2 варіанти:
1) користувача знайдено, але в стовпчику "Ролі" у нього немає ролі "Викладач"; клацніть по піктограмі чоловічка зі знаком плюс у стовпчику "Ролі", у випадаючому вікні натисніть кнопку з необхідною роллю; непотрібні ролі цього користувача (наприклад, "Студент") можна видалити за допомогою хрестика безпосередньо після назви ролі;

2) користувача не знайдено; натисніть кнопку "Зарахувати користувачів" внизу або вгорі сторінки - з'явиться відповідне випадаюче вікно;

за замовченням вгорі вікна пропонується роль "Студент" - виберіть "Викладач"; нижче під пунктом "Опції зарахування" введіть в поле прізвище користувача і натисніть кнопку "Пошук" (або просто клавішу Enter); виберіть в знайдених потрібного користувача, орієнтуючись на ті ж критерії, що і при призначенні ролі "Створювач курсів" (див. вище), і навпроти нього натисніть "Зарахувати" і далі "Завершити реєстрування користувачів" - користувач з'явиться в списку зарахованих до курсу;

якщо у вас є сумніви, чи це той самий користувач із багатьох схожих, клацніть після зарахування по фото користувача - ви побачите сторінку профілю користувача, де під фото буде короткий опис, який система автоматично додає при реєстрації користувача в Модульному середовищі - для викладачів це кафедра і посада, для студентів - спеціальність та група;

якщо ваш вибір виявився хібним, видаліть цього користувача зі списку Зарахованих користувачів (навпроти користувача в останньому стовпчику "Способи зарахування" клацніть по хрестику) і повторіть операцію для іншого користувача.

Видалення курсів у підкатегорії "До видалення"

Порада: якщо викладач просить видалити його курс, який знаходиться десь в іншій категорії/підкатегорії, вимагайте спочатку, щоб користувач перемістив цей курс в підкатегорію "До видалення". Інакше відповідальність за помилкове видалення "не того" курсу ляже на вас. Якщо ви змушені робити все за іншого викладача, який вже не може цього зробити, теж знайдіть такий курс і спочатку перемістіть його в підкатегорію "До видалення" (про переміщення курсів див. нижче) і тільки потім спробуйте видалити. Так ви зможете уникнути зайвих помилок.

Увійдіть всередину своєї кафедри і далі клацніть підкатегорію "До видалення" - ви побачите список курсів, які викладачі підготували до видалення. Ліворуч в блоці "Керування" клацніть по пункту "Керувати цією категорією" - ви побачите два списка: ліворуч - список всіх кафедр, де буде виділено вашу кафедру і обрану вами підкатегорію "До видалення", праворуч - список курсів (дисциплін) обраної підкатегорії. В правому списку навпроти кожного курсу є значок хрестика, за допомогою якого курс можна видалити з Модульного середовища. Клацніть по ньому, підтвердіть можливі питання і чекайте на результат видалення.

Якщо курс майже порожній, процес видалення завершується досить швидко, якщо на курсі було багато різних ресурсів, а також діяльності студентів (тести, завдання тощо), то процес видалення може тривати досить довго (до 5-10 хв.). Обов'язково дочекайтеся результату. Коли вам буде показано сторінку з результатами видалення, внизу натискайте кнопку для продовження. Після повернення на сторінку керування підкатегорією "До видалення" можете продовжити видалення інших курсів.

Якщо ви всеж помилково видалили не той курс, то в цьому ж режимі ("Керування категорією") ліворуч в блоці "Керувння" внизу з'явиться пункт "Смітник".

Клацніть по ньому - ви побачите список всіх видалених курсів, які ви зможете або відновити, або видалити остаточно. "Смітник" тримає видалені курси впродовж 7 днів.

Переміщення курсу з однієї категорії/підкатегорії в іншу

Цей опис підходить як для менеджера кафедри, так і для викладача. Тільки менеджер може переміщати курси між всіма підкатегоріями в межах кафедри, а викладач - тільки між тими категоріями/підкатегоріями, в яких йому надана роль "Створювач курсів". Зазвичай викладач переміщає курси в підкатегорію "До видалення", а менеджер кафедри - з підкатегорії "Курси в процесі розробки" в корінь кафедри ("корінь" - це рівень безпосередньо самої кафедри) після затвердження курсу на засіданні кафедри як готового для навчального процесу.

Якщо ви знаходитесь в режимі "Керування курсами та категоріями" (як при видаленні курсів), то в правому списку знайдіть потрібний курс і клацніть по значку шестерні навпроти нього.

Ви побачите сторінку редагування параметрів курсу. Поміняйте параметр "Категорія курсу" (третій зверху) на ту категорію, куди ви хочете перемістити цей курс (в списку показуються тільки ті категорії/підкатегорії, які дозволені вам для переміщення).